Savitar

Savitar to seria o przygodach dość specyficznego duetu:

Profesor Benjamin Lazarus – mniej-więcej-człowiek i były wykładowca na Akademii Naukowej Kolbar VI, którego…”nacisk” ze strony pozostałych członków grona pedagogicznego zmusił do przymusowego urlopu. Błąkając się między wymiarami odnalazł Savitar, statek nieznanej rasy, który przebudował w jedyny w swoim rodzaju okręt badawczy wyposażony w eksperymentalny napęd międzywymiarowy.

Vrago to całe królestwo w jednej osobie – dosłownie. Gdy poszukiwaczka skarbów Fara odnalazła ruiny, w których zamknięty był samotny akolita, całe jej życie zostało wywrócone do góry nogami. W wyniku wypadku do umysłu Fary wkroczyło Vrago – starożytne królestwo pozbawione materialnej formy przez króla opętanego wizją nieśmiertelności. Od tego czasu Vrago podróżuje między wymiarami, szukając sposobu na bezpieczne rozdzielenie kobiety od państwa.

Splot wydarzeń sprawił, że zaczęli współpracować, badając kolejne uniwersa, szukając przygód…i kłopotów. Savitar to lekkie, przygodowe opowiadania space opera składające się z krótkich fragmentów zakończonych ankietą, w której czytelnicy wybierają jak dalej potoczą się losy bohaterów.

Savitar: Broń jedyna w swoim rodzaju #1
Savitar: Broń jedyna w swoim rodzaju #2
Savitar: Broń jedyna w swoim rodzaju #3
Savitar: Broń jedyna w swoim rodzaju #4
Savitar: Broń jedyna w swoim rodzaju #5
Savitar: Broń jedyna w swoim rodzaju (Całość)

Savitar: Pamięć w zieleni #1
Savitar: Pamięć w zieleni #2
Oprócz głównej serii, powstają też Dzienniki Savitar i mini-serie. Te pierwsze to specjalne, krótkie teksty mające na celu przybliżyć czytelnikom sylwetki bohaterów, ich podróże, statek oraz wiele innych dodatkowych smaczków, które nie załapały się do głównego cyklu. Generalnie nie są one konkretne umieszczone w czasie, ale na pewno pojawią się w nich odwołania do głównej serii.

Dziennik Savitar #1: Klasztor Obserwatorów
Dziennik Savitar #2: Zaufanie

Mini-serie to krótkie opowiadania skupione na konkretnej postaci z załogi. Aktualnie (wrzesień 2017) prowadzona jest jedna mini-seria, skupiona na przygodach Vrago po wizycie na kolonii na Baraf III (już w kolejnym opowiadaniu!):

Vrago: Pierwszy krok
Vrago: Wściekły
Vrago: Ocean dla Wędrowca
Vrago: W szponach Wavernah
Vrago: Pod sztandarem Wavernah #1
Vrago: Pod sztandarem Wavernah #2