Savitar: Obiad z królem najemników

W poprzedniej części

Minęli trzy nowe światy nim Lazarus zaczął głośno narzekać.
Sypiamy byle jak, a w każdym nowym świecie zajmujemy się szukaniem zapasów, byleby przetrwać. Mamy szczęście, że znaleźliśmy ci jakieś pasujące ubranie, Vrago. Potrzebujemy nowy statek.
Niestety muszę się z nim zgodzić. – Rhiannon otrzepywała ubranie z pyłu zebranego w poprzednim świecie. Ze smutkiem zauważyła, że jej mundur był bardziej zniszczony niż jej się dotąd wydawało. – Poza tym komora w której jest twój przyjaciel nas spowalnia i ryzykujemy jego życiem jeśli coś nas zaatakuje. Naprawdę potrzebujemy jakiś statek, Vrago.
Wędrowiec odwrócił się i głośno westchnął. Komora Tor’na miała napęd antygrawitacyjny który unosił ją nad ziemią, ale i tak musiała go ciągnąć za sobą. Poza tym bała się na ile starczy w niej zasilania. Jej towarzysze mieli się niewiele lepiej – wyglądali marnie, byli brudni i zmęczeni.
Dobrze, macie rację. – odparła unosząc przepraszająco ręce. – Tylko gdzie waszym zdaniem zdobędziemy statek i za co? Nie mamy nic na wymianę.
Możemy…pożyczyć od kogoś statek. – stwierdził profesor, śmiertelnie poważnie.
O nie! Nie zgadzam się na kradzież! – zaoponowała stanowczo Hallinger.
Rhiannon, musisz się nauczyć, że ideały twojej floty marnie się sprawdzają na takich wyprawach. – żachnął się mężczyzna. – Dotąd mieliśmy szczęście i znalezione zapasy pozbawione były właściciela. Nie zawsze tak będzie, a jeżeli mam decydować między naszym dobrem, a cudzym, to wybór jest oczywisty.
Myślisz, że tego nie wiem? Nie traktuj mnie protekcjonalnie… – Rhiannon była gotowa kłócić się dalej, ale Vrago przerwała im.
– Spokojnie! Nie chcieliśmy tego robić, ale wiemy, gdzie zdobędziemy statek bez potrzeby naruszania naszych zasad moralnych. Tylko w razie czego my mówimy, wy słuchacie, zrozumiano?
Oboje, z wahaniem, zgodzili się. Vrago kazała im przygotować się do skoku i po chwili znów zmienili świat.

Niberlo w uniwersum 345 było górzystym księżycem orbitującym wokół gazowego giganta Lugenem III. Ich nagłe pojawienie się na lądowisku narobiło nie lada zamieszania, bowiem jedynymi mieszkańcami fortec budowanych na tym księżycu byli najemnicy Nivan’Tula.
Uzbrojeni strażnicy od razu wycelowali w nich broń. Sytuacja przedstawiała się niebezpiecznie, jednak szybko rozładował ją łysy, fioletowy humanoid o czerwonych fasetowych oczach i ostrych, cienkich zębach.
Jak Pożeracza Śmierci kocham, toż to Wavernah! – zaskrzeczała istota, po czym piskliwie zachichotała.
Też się stęskniłam, Chiri. – odparła niechętnie Vrago. Jej towarzysze pozostawali w gotowości, niepewni czy zagrożenie minęło, czy sytuacja za chwilę się nie pogorszy. – Twój szef jest w domu?
Masz tupet pokazując się tutaj, Wavernah! Opuśćcie broń. – rozkazał najemnikom. – Nivan jest tutaj i z radością zaprowadzę cię do niego.
Jesteś niespotykanie uprzejmy, Chiri. Czym sobie zasłużyliśmy? – odparła kwaśno Vrago.
Nie zrozum mnie źle, samico. – Chiri piszczał z porównywalną niechęcią. – Robię to tylko dlatego, że nie mogę się doczekać co Nivan z tobą zrobi jak cię zobaczy!
Słysząc to Lazarus spytał z niepokojem:
Jesteś pewna, że to był dobry pomysł?
Tak. Zaufaj nam. – odparła Vrago z pewnością w głosie i uśmiechem na twarzy.
Chiri, wraz z uzbrojoną eskortą, poprowadził ich do środka fortecy. Im bardziej oddalali się od lądowiska, tym wnętrza stawały się coraz bardziej eleganckie. Mijało ich coraz mniej uzbrojonych najemników, a na korytarzach zaczęli spotykać kobiety różnych ras. Niektóre były dość skąpo odziane, ale wszystkie były bardzo piękne, eleganckie i otoczone oddziałem służących. Widząc pytające spojrzenia Rhiannon i Lazarusa, Vrago wyjaśniła:
To jego konkubiny. Nivan uwielbia otaczać się pięknymi kobietami, dlatego zabiera swój harem nawet do baz wojskowych.
Konkubiny przypatrywały się im mniej lub bardziej dyskretnie. Lazarus miał wrażenie, że gdyby spojrzenie mogło zabijać w tym uniwersum to Vrago przeszłaby już przynajmniej kilka regeneracji.
Nazwijmy to przeczuciem, ale wydaje mi się, że nie jesteś tu szczególnie lubiana. – powiedział dość spokojnie do kobiety.
Trudno się dziwić. Podczas naszego pobytu tutaj prawie zostaliśmy małżonką Nivana. Gdybyśmy przyjęli jego ofertę, wszystkie te kobiety byłyby naszymi służkami. Zapewne wyobrażacie sobie jaka to hańba dla doświadczonej konkubiny, która od lat liczy na taki przywilej…
Małżonką? – odparła zdziwiona Rhiannon. – Bez urazy Vrago, jesteś ładna, ale niektóre konkubiny, które tu mijaliśmy były przepiękne…
Vrago zaśmiała się na uwagę Hallinger.
Też się zastanawialiśmy nad tym. Nivan’Tula należy do rasy Armran…
Słysząc to Lazarus wyraźnie się skrzywił. Vrago nie przejmując się jego reakcją kontynuowała:
– ...to rasa świadomych bio-skafandrów z uniwersum 342. Mają niesamowitą umiejętność dostosowywania się do szkodliwych warunków w błyskawicznym tempie. Ich skóra potrafi zablokować wystrzał z działa plazmowego, a filtry chronią przed nowopoznanymi toksynami. Dla Nivana fakt, że nie mogę umrzeć i regeneruję się z każdych obrażeń jest czymś fascynującym i niezwykłym. Przez setki lat, przeżył wiele zagrażających życiu ataków, ale można go zabić, w przeciwieństwie do mnie. Nie raz podkreślał mi, że jesteśmy stworzeni dla siebie i pociąga go nasze przeciwieństwo. Gdzie on adaptuje się by przeżyć jak najdłużej, ja ginę i odradzam się na nowo. No i fakt, że się nie starzejemy i zawsze będziemy tacy, jak to ujęłaś, ładni, też pomógł. Nivan jest potwornie próżny, zresztą zobaczycie sami.

Vrago nie przesadzała. Nivan czekał na nich w pomieszczeniu, którego nie sposób było określić inaczej niż mianem sali tronowej. Wokół niego kręciła się chmara konkubin, doglądająca każdego życzenia ich pana. Nivan wyglądał tutaj bardziej jak władca imperium, niż przywódca organizacji najemników.
Jak muchy wokół… – odparła Vrago, ale Rhiannon szturchnęła ją, bojąc się, że tego typu uwagi nie dość, że nie zapewnią im statku to jeszcze odbiorą im życie.
Porucznik ciekawa była wyglądu Armran. Faktycznie wyglądał jak duży, humanoidalny pancerz złożony z nieznanego, ciemno-szarego biomateriału. Wyróżniającą Nivana cechą był hełm, którego front przypominał twarz ludzkiego mężczyzny. Był to jedynie efekt wizualny, bowiem usta ani drgnęły, gdy wypowiadał słowa.
Vrago! Moja Vrago wróciła! – krzyknął radośnie.
Armran wstał gwałtownie z tronu, odpychając przy tym zawadzające mu kobiety. Rhiannon teraz dopiero zauważyła, że skafander miał na sobie luźne, eleganckie odzienie z czarnego płótna. W pewien sposób, skafander noszący ubranie wydał jej się niezwykle śmieszny. Mina Lazarusa zdradzała, że pomyślał o tym samym.
Nivan’Tula uściskał Vrago, która odwzajemniła powitanie, całując go delikatnie w policzek.
Wiedziałem, że wrócisz. – odparł pewnie Armran. – Przemyślałaś moją ofertę?
Niestety nic się nie zmieniło w tej kwestii, Nivan. – odparła z przepraszającym uśmiechem. – Potrzebuję od ciebie przysługi. Potrzebny nam statek…
Nivan, jakby zupełnie nie słuchając jej, zwrócił się do Chiriego.
Zaprowadź ich do komnat gościnnych. Vrago do tej…specjalnej. – rozkazał, po czym zwrócił się do gości. – Porozmawiamy o tym dalej przy obiedzie.
Gdy najemnicy odprowadzali ich do pokoi, Rhiannon zdała sobie z czegoś sprawę i spytała wprost:
To on jada?

Jakiś czas później, Rhiannon była gotowa do owego oficjalnego obiadu. Vrago i Lazarus wyjaśnili jej, że dla ich gospodarza całe wydarzenie pełni bardziej funkcję reprezentacyjną, gdyż Armran nie potrzebowali jedzenia. Tak naprawdę nikt nie wiedział co było wnętrzu każdego z Armran, gdyż próby dostania się do zawartości kończyły się nieprzyjemnie dla otwierającego. Porucznik nie mogła się nadziwić, że ona, maszyna, wymagała pożywienia, natomiast ktokolwiek był w środku skafandra, nie.
Szybko po zakwaterowaniu w luksusowej kwaterze, zawitali do niej służący, którzy mieli za zadanie pomóc jej przygotować się do obiadu. Umyć pozwolili się jej w samotności, ale w kwestii przebrania i makijażu nie miała zbyt wiele do gadania. Na szczęście granatowa sukienka, którą dla niej przygotowali dobrze na niej leżała, choć tęskniła za czernią munduru, który został jej zabrany.
Miała jeszcze trochę czasu, więc przyglądała się sobie w lustrze. Patrzyła na twarz, na szyję, na ręce – na obcą bio-mechaniczną skórę, która jeszcze niedawno była zupełnie gładka. Nie mogła się do niej przyzwyczaić, mimo, że Vrago chwaliła ją, że tak dzielnie zniosła tą zmianę. Może kiedyś faktycznie zaakceptuje tą przykrą prawdę na temat swojego człowieczeństwa, jednak jeszcze było zbyt wcześnie.
Z zadumy wyrwało ją pukanie do drzwi. Na zewnątrz czekał już na nią Lazarus. Umyty i ubrany w elegancki, szary strój, wyglądał tak atrakcyjnie, że przypomniał jej uczucia, które jeszcze niedawno do niego czuła, a raczej do persony, którą wykreował na potrzeby swojego oszustwa.
Dobrze wyglądasz. – stwierdził niezręcznie.
Ty też. – odburknęła, równie nieporadnie.
Nim sytuacja mogła stać się jeszcze bardziej niezręczna, profesor chrząknął i dodał:
Vrago dołączy do nas na sali. Tutejszy obyczaj wymaga, żeby weszła na salę razem z Nivanem. – mówiąc to podał jej swoje ramię. Rhiannon na początku się odsunęła, ale ostatecznie wzięła go pod ramię. Nie wypadało jej robić teraz sceny o osobiste animozje.
Myślisz, że uda jej się zdobyć dla nas statek? – spytała, gdy szli na salę.
Ufam jej, że zrobi wszystko co będzie w stanie, żeby go zdobyć. – odpowiedział profesor. – Natomiast nie ufam jemu, że jej w tym pomoże…

Lazarus bardzo szybko przestał kwestionować sens pewnych rozwiązań w fortecy Nivan’Tula. Dlatego zapytany o opinię na temat sali balowej słowem nie wspomniał, że uważa takie pomieszczenie w fortecy najemników za pomysł równie idiotyczny co harem. Ominął temat najbardziej dyplomatycznie jak potrafił.
Na sali oprócz niego oraz Rhiannon, było mało osób i nikt nie garnął się do rozmowy poza swoim bezpośrednim gronem. Gośćmi Nivana byli bogaci klienci , którzy uważali się za wystarczająco majętnych by spoglądać na Innych z kulturalnie przypudrowaną pogardą. Na szczęście gospodarz nie kazał na siebie długo czekać i wraz z Vrago weszli na salę niedługo po profesorze i porucznik.
Żadne z nich nie pamiętało potem jak właściwie wchodził Nivan, bowiem ich oczy były cały czas wlepione we Vrago.
Służący Nivana przeszli samych siebie. Od okiełznania niesfornych włosów kobiety w starannie uczesaną fryzurę, przez uwodzicielski makijaż po długą czarną suknię w ich stronę szła jakby zupełnie inna osoba niż ta z którą jeszcze niedawno podróżowali. Nawet Wulnamfang na prawej ręce i Savitar pełniący rolę lewej ręki zmienili formę na bardziej delikatną i elegancką.
Vrago szepnęła coś do Nivana, po czym skierowała się w stronę przyjaciół. Rhiannon i Lazarus patrzyli na nią cały czas, zahipnotyzowani pełnymi gracji ruchami kobiety. Vrago przywitała ich bardzo dystyngowanym dygnięciem.
Rhiannon, wyglądasz ślicznie. Ben, bardzo elegancki, pasuje ci taki styl. – pochwaliła Vrago.
Ta nowa, dotąd nie widziana strona kobiety, pozostawiła ich w ciężkim szoku. Dopiero po chwili Rhiannon odnalazła język za zębami.
Wyglądasz… – wystękała.
…ładnie? – Vrago zaczęła się z nią figlarnie droczyć, przypominając jej wcześniejsze słowa. Porucznik natychmiast oblała się intensywnym rumieńcem, a Lazarus, widząc to, wybuchł śmiechem. Jego rozbawienie bylo tak zaraźliwe, że po chwili obie kobiety również zaczęły się śmiać ku ogólnej dezaprobacie gości Nivana. Gdy uspokoili się, Vrago spytała zmartwiona:
Widzieliście Tor’na?
Wstawili go do mojego pokoju, na moje żądanie. – uspokoił ją profesor. – Na szczęście jego stan jest stabilny.
Vrago odetchnęła z ulgą.
Dziękujemy, Ben. Uważajcie na siebie, Nivan zaprosił gości z różnych uniwersów.
Lazarus był widocznie zaskoczony, że ktoś taki jak Nivan ma do dyspozycji zaawansowaną technologię podróży między uniwersami. Jeżeli coś pójdzie nie tak, to mogli się dorobić bardzo niebezpiecznego przeciwnika.
Wiedziałaś o tym, że ma taką technologię?
Nie. Zataił przed nami ten fakt albo jest to nowy nabytek. – odparła, spoglądając na Nivana. – Musimy do niego wracać, mieliśmy się tylko przywitać z wami.
Rhiannon i Lazarus kiwnęli jej, po czym idąc za przykładem reszty, zasiędli do stołu.

Ku zaskoczeniu gości, służący Nivana podali każdemu potrawy pochodzące z jego rodzimego uniwersum. Nivan oczywiście nie jadł, ale starał się podtrzymywać konwersację. Impreza przebiegała w kulturalnej atmosferze, aż głos zabrał milczący dotąd generał Godo Kongori.
Nivan! Twój gust jest coraz gorszy. Poprzednie konkubiny miałeś brzydkie, ale ta jest szczególnie szpetna. – odparł, szczerząc się.
Na wszystkich padł blady strach. Kongori był masywnym humanoidem. Rozbudowana muskulatura, kostny egzoszkielet, wielkie, podwójne oczy i ostre jak brzytwa zęby – wszystko wskazywało na to, że był drapieżnikiem i krwawy konflikt miał we krwi. Nivan nie skomentował ewidentnej obelgi, ale też nie musiał, bo ciszę przerwała sama Vrago:
Nivan nie wspominał o panu, generale. Choć nic w tym dziwnego. Nie musi nam się zawsze przyznawać, kiedy szuka nowego okazu do swojego zoo.
Uwaga była rzucona niby od niechcenia i kobieta jako jedyna spokojnie wróciła do posiłku. Nivan dalej nie reagował, a Lazarus pozwolił sobie na lekki uśmiech, zadowolony z riposty Vrago. Reszta gości wyglądała jakby chcieli uciec jak najszybciej od stołu, nim zrobi się niebezpiecznie.
Coś ty powiedziała?! – warknął Kongori.
Kochanie, ten się nie nadaje. Jest albo głuchy albo zbyt głupi, żeby zrozumieć co się do niego mówi. – kobieta zwróciła się do Nivana, który zaśmiał się swobodnie.
Kongori sapnął groźnie, ale zaraz po tym uśmiechnął się i skinął w stronę Vrago z uznaniem. Mimo, że wyglądał na zadowolonego, widok jego zębów przyprawiał o dreszcze.
Brawo, Nivan. Mało, która z twoich dziewczyn wie jak poprawnie zaczynać rozmowę z Moderi. 
Tak, Vrago jest…wyjątkowa. – odparł Nivan, z niekłamaną satysfakcją.
Reszta wieczoru przebiegała spokojnie, do momentu, aż Vlopor, galaretowaty Fluganin z uniwersum 293, postanowił zaczepić Lazarusa.
Jest pan naukowcem, prawda, profesorze Lazarus? – zabulgotał podekscytowany.
Owszem. – odparł mężczyzna.
Nie szaleję za naukowcami, profesorze. – wtrącił się Nivan lekceważąco. Nie spoglądał na Benjamina, specjalnie dając mu do zrozumienia, że nie ma dobrego mniemania o jego osobie. – Zbyt wielu próbowało mnie pokroić w imię nauki.
Zapewniam, że raczej byli to naukowcy zaledwie z tytułu. Gdybym ja się tym zajął to nie mielibyśmy okazji tak swobodnie rozmawiać. – odwdzięczył się Lazarus.
Czy to groźba, profesorze?
Skądże, stwierdzam po prostu fakt.
Może zechce pan spróbować swoich sił tu i teraz? – warknął Nivan, a atmosfera znowu zrobiła się ciężka. Niektórzy goście liczyli, że, tak jak w przypadku generała, są to zaledwie przepychanki słowne. Niestety tym razem nie zapowiadało się na rozejm.
Bez urazy, ale pańska rasa nie jest, aż tak ciekawa.
Rozumiem. W takim razie mogę uważać się za szczęśliwca, czyż nie? – odparł Nivan, śmiejąc się. Rhiannon czuła jednak, że śmiech był tylko dla zachowania pozorów. Gdyby mógł, Nivan zabiłby Lazarusa na miejscu.

Obiad zakończył się bez dalszych incydentów. Niestety Nivan słowem nie wspomniał o statku dla Vrago i jej przyjaciół, co mocno zirytowało profesora.
To bezcelowe, Nivan nic nam nie da. Tracimy tylko czas! – warknął Lazarus, gdy wrócili już do jego pokoju.
Może udało by się, gdybyś ugryzł się w język przy obiedzie. – odparła surowo Rhiannon.
Ha! Tego was uczą w tej Flocie? Mieszania własnej godności z błotem? Naginania karku każdemu bufonowi, który stanie wam na drodze?
– On ma rację, kochanie.
Obcy, kobiecy głos od razu postawił oboje w stan gotowości. W drzwiach do pokoju stała kobieta, z dobrze znanej Lazarusowi jaszczurzej rasy Vissari. Nieznajoma miała na sobie trochę biżuterii i zwiewną suknię, której materiał był tak prześwitujący, że równie dobrze mogło jej nie być. Vissari bardzo chętnie krzyżowali się z ludźmi, gdy ci jeszcze żyli w Uniwersum 342, więc każdy z nich miał mniejszą lub większą domieszkę genów ludzkich. Ta Vissari miała ich bardzo dużo, bowiem przypominała pokrytego łuską człowieka bardziej niż, spotkana przez załogę Savitar, administrator Ssiranis. Profesor cały czas był gotów do walki. Po doświadczeniach na Galmarze, Vissari nie kojarzyli mu się z niczym pozytywnym.
Nie martwcie się, przysłała mnie Vrago. – uspokoiła ich kobieta. – Jestem Ahssiss, jedna z niewielu konkubin Nivana, która wam źle nie życzy.
Masz dla nas jakąś propozycję? – spytała Rhiannon, nieco uspokojona.
Tak. Nivan nigdy nie planował wam użyczyć statku, bo chce mieć Vrago dla siebie…choćby miał ją tu uwięzić. – wyjaśniła Vissari. – Dlatego zaproponowałam alternatywę…bardzo niebezpieczną, ale jeśli się wam uda, będziecie mieć statek.
Zamieniamy się w słuch. – westchnęła Rhiannon. Była już bardzo zmęczona tymi przepychankami i chciała wiedzieć na czym stoją. Zostając tutaj i tak ryzykowali, że Nivan pozbędzie się ich jak tylko będzie mógł.
Lugenem III, wokół którego orbitujemy, posiada bardzo wartościowe złoża gazu niktam. Nivan’Tula już od lat planuje się na nich dorobić, jednak wszystkie próby wydobycia kończą się fiaskiem.
Dlaczego? – spytał Lazarus, mimo, że Vissari zapewne miała w planach im to wyjaśnić.
Przez ten statek. – Ahssiss pokazała im holograficzne nagranie masywnego okrętu, który bez problemu niszczył kolejne fregaty należące do Nivana. – Nikt nie wie do kogo należał oraz czemu tak zazdrośnie broni Lugenem III, ale jeśli zdołacie rozwikłać jego tajemnicę, jest wasz.
To niedorzeczne! – przerwał jej gniewnie Lazarus. – W hangarze tej fortecy jest tuzin statków, które moglibyśmy ukraść i uciec z tego księżyca, a twój plan przewiduje samobójczą próbę przejęcia wrogiego okrętu, którego nikt tak naprawdę nie zna i nikt nie wie co czeka w środku na szaleńców, którzy się takiej próby podejmą!
Zgadzam się. Chcę zobaczyć ten statek. – odparła krótko i pewnie Rhiannon. Profesor spojrzał na nią z niedowierzaniem, ale zauważył, że jej mechaniczne oczy intensywnie przyglądały się hologramowi, zupełnie jakby dostrzegały w nim coś czego nikt inny nie widział. Doświadczenie i nabyty przez lata podróży brak poszanowania dla własnego bezpieczeństwa mówiły mu, że Hallinger może mieć rację i warto spróbować.
Dwa głosy za, jeden przeciw. Przegłosowały cię, profesorze. – odparła wesoło Ahssiss. – Wyśpijcie się, jutro czeka was ciężki dzień.

Plan był dość prosty, ale ryzykowny. Lugenem III miało atmosferę, którą ludzie mogli bezpiecznie oddychać, a według raportów okręt atakował jedynie statki wojskowe, górnicze i naukowe próbujące go dokładniej zbadać. Ahssiss załatwiła dla nich statek transportowy, który czekał rano na orbicie księżyca. Przedostanie się przez ludzi Nivana byłoby ciężkie, dlatego zdecydowali się na przeniesienie się na pokład przy użyciu Savitara. Oczywiście każde z nich było pełne obaw czy taki eksperymentalny skok na krótki dystans nie rozszarpie ich i rozrzuci tego co zostanie po paru różnych uniwersach, ale nie mieli większego wyboru, a cały ten plan polegał przede wszystkim na szczęściu. Wszyscy zebrali się w pokoju Lazarusa. Najemnicy nie przeszkadzali im, bo byli gośćmi, a nikt nie zorientował się jeszcze co planowali, dlatego musieli działać jak najszybciej. Zdążyli sobie przygotować jedynie ubrania i minimum zapasów.
Pamiętajcie, cokolwiek się stanie, trzymajcie się Savitara. – Vrago mówiła śmiertelnie poważnie.
Chwyciła lewą ręką komorę Tor’na, a pozostali chwycili się jej ręki. Skok nastąpił tak błyskawicznie jak zawsze i byli o krok dalej…

CIĄG DALSZY NASTĄPI

Źródło grafiki: https://www.artstation.com/artwork/WXryy

7 myśli na temat “Savitar: Obiad z królem najemników

 1. Ok, czas na standardową porcję ciekawostek.

  Jest to najdłuższe pisane „na raz” opowiadanie na tym blogu i co za tym idzie było z nim nieco problemów. Oryginalna wersja była o akapit dłuższa, ale niepotrzebnie rozciągała opowiadanie, negliżowała i uśmiercała Vrago (bo to taki mój fetysz, duh :P), a to wszystko na potrzeby prezentacji jednego tricku, który dla niej wymyśliłem.

  Usunąłem ten akapit, bo i tak dość się dzieje w tym tekście.

  Poza tym powinienem zacząć planować wydarzenia – bez jakichś rozbudowanych opisów, ale z chociaż ramą tego co ma się wydarzyć, bo zaraz zacznę sam sobie wytykać błędy i nieścisłości :/

  1. W sumie sporo się tu działo i było trochę odniesień do poprzednich opowiadań. Wyłapałaś je? 😀

   Chwilami mam wrażenie, że wydarzenia w tym opowiadaniu rozgrywają się zbyt szybko i pewne rzeczy, które postacie powinny poruszyć pozostają bez odpowiedzi.

   Mimo to jest to jedno z tych opowiadań, które pisało się bardzo fajnie i dynamicznie, pomysły same przychodziły do głowy.

   1. W sumie zaczynajac czytać miałam wrażenie ze pominęłam jakaś cześć (rany boskie jak to??? gdzie to teraz znajdę …??:() ale po chwili spoko jest dobrze … czyta się ciebie jak Gipsona większość jest w domyśle 🙂 mi osobiście bardzo się to podoba 🙂 (czuje się taka mondra 😉

    1. Tylko Gibson ma bardziej…kwieciste opisy i lepiej pisze 😀

     Może się to chwilami ciężko czytać, ale wolę takie przeskoki między, nazwijmy to, „ważniejszymi scenami”, bo ciśnięcie się na opisanie wszystkiego od minuty do minuty sprawiłoby, że fabuła toczyłaby się bardzo, bardzo powoli. Poza tym daje to takie wrażenie jakbyśmy mieli do czynienia z serialem, a nie opowiadaniem, czyż nie? 🙂

  1. Tylko tytuł tego opowiadania jest najgorszy ze wszystkich jakie dotąd wymyśliłem 😛

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *