Savitar: Iluzja

W poprzedniej części

Rhiannon siedziała na ławce, podczas gdy oni długo rozmawiali na osobności. Najpierw byli spokojni, ale potem słyszała, że znów kłócili się o statek. Co jakiś czas zerkali na nią zmartwieni, a ona miała tego serdecznie dość. W końcu coś by z tym zrobiła, gdyby nie Vrago, która wybuchnęła.
– Dość!
Lazarus próbował ją zatrzymać, ale kobieta była ewidentnie silniejsza, bo bez problemu wyszarpywała się z uścisku. W końcu podeszła do Rhiannon i wyciągnęła do niej rękę.
Chodź z nami, proszę. – poprosiła poważnie.
Porucznik wahała się przez chwilę. Mętlik w głowie utrudniał podjęcie jakiejkolwiek decyzji. Jeszcze parę godzin temu jej życie było zupełnie normalne, a potem została porwana, uniknęła spotkania z supernową, a teraz znajdowała się…no właśnie, gdzie?
Wydawało się, że jest to jakiś elegancki kurort, ale nie spotkali ani jednej świadomej istoty. Wszystkie urządzenia były wyłączone, podłogi wysprzątane, ale nie odnotowali żadnych uszkodzeń – zupełnie jakby ośrodek został opuszczony niedawno, ale bez dużego pośpiechu. Zmierzch jedynej gwiazdy systemu kolorował niebo czerwienią dużo intensywniejszą niż ta na Ziemi.
Rhiannon? – spytała ostrożnie Vrago, wyrywając ją z zadumy.
Chciałabym wrócić do mojego uniwersum. Na mój statek. – odparła roztrzęsiona. Zawsze myślała, że jest gotowa na nieznane. W końcu po to poszła do szkoły oficerskiej i zaciągnęła się do Floty Eksploracyjnej – by badać nowe nieznane zjawiska i światy. Jednak teraz czuła jakby oszukiwała się całe życie, a jej dotychczasowa brawura pochodziła wyłącznie z faktu, że nawet w starciu z niezbadanym miała jakieś pewne, bliskie jej elementy i ludzi do których mogła wrócić. W innym uniwersum, nic nie było pewne.
Dobrze, wrócimy do twojego świata, ale jest coś co musimy ci najpierw pokazać… – odpowiedziała Vrago.
Vrago upiera się, że musisz to zobaczyć. – przerwał jej kwaśno Lazarus. – Ja uważam, że to zły pomysł, zwłaszcza, że jesteś zdecydowana by wrócić na swój statek.
Rhiannon w pierwszej chwili nie wiedziała co zrobić. Nie ufała Lazarusowi, nie miała tez podstaw by ufać tej kobiecie, choć to ona wyciągnęła ich z kłopotów, w które profesor ich wpakował. Bała się jak jeszcze mogą wywrócić jej życie do góry nogami.

Jej obawy były jak najbardziej uzasadnione, bowiem, gdy zgodziła się, Vrago poprowadziła ich do szyby z refleksyjnego materiału – była to nędzna namiastka lustra, ale doskonale widać było co chciała pokazać. Porucznik Hallinger zaniemówiła. Nie tak pamiętała swój wygląd. Była człowiekiem, kobietą o rudych włosach i zielonych oczach, a w lustrze zobaczyła, że jej gładka skóra przerywana była nieznanymi liniami, wgłębieniami, a mechaniczne oczy świeciły zielonym światłem.
Odczyty skanera pokazują, że jesteś istotą w stu procentach techno-organiczną. – wyjaśnił stoicko Lazarus. – Jesteś maszyną, ale twoje ciało idealnie imituje ludzkie. Musisz jeść, pić, oddychać. Rany będą krwawić, a jeśli odniesiesz obrażenia śmiertelne dla człowieka – umrzesz tak jak on.
Ale… – mamrotała Rhiannon. – Jak to możliwe? Jestem człowiekiem…tak jak moja załoga, moja rodzina. Jestem człowiekiem!
W jej głosie było słychać wyłącznie przerażenie i rozpacz. Nie dość, że porwali ją do obcego wszechświata to jeszcze właśnie starali się jej udowodnić, że nie jest tym kim myślała, że jest.
Każde uniwersum rządzi się własnymi prawami, ale są pewne charakterystyczne elementy, które pozwoliły profesorowi je rozróżniać, identyfikować i katalogować. W jednych wszechświatach ludzie w ogóle nie istnieją, w innych są dominującą siłą na arenie międzygwiezdnej. – dopowiedziała Vrago. – Jesteś człowiekiem, jednak w twoim uniwersum to oznacza techno-organiczną maszynę. Nie wiemy tylko dlaczego i jak żyliście pod iluzją, że jesteście w pełni biologicznymi organizmami. 
Dlaczego dopiero teraz to odkryłam? Dlaczego dopiero teraz widzę, że oboje jesteście inni niż ja?
Cokolwiek wpływało na twoją percepcję zaczęło tracić moc wraz z opuszczeniem rodzimego uniwersum. – powiedział Lazarus. – Jak wspominała Vrago, nie wiemy dlaczego. To bardzo dziwne, że ktoś zadał sobie tyle trudu i zamiast skopiować wygląd, postawił na halucynację na skalę uniwersum…

Rhiannon nie odpowiedziała. Kolejne godziny były dla niej bardzo ciężkie. Na zmianę przeglądała dane Lazarusa, oskarżała ich oboje o oszustwo, oskarżała siebie o halucynację albo płakała, próbując się pogodzić z tym odkryciem. W gniewie stłukła szybę pięścią i faktycznie zaczęła krwawić, tak jak ostrzegał ją profesor. Opatrzyli ją, a potem próbowali rozmawiać, ale nie chciała ich na razie słuchać. Czas mijał, nastała noc. Benjamin w końcu zostawił je i poszedł szukać schronienia oraz jakichś jadalnych zapasów. Vrago bacznie obserwowała załamaną dziewczynę.

Po długiej ciszy, Rhiannon podeszła do niej. Wyglądała na wyczerpaną.
Każdego spotyka taki szok? – spytała uśmiechając się słabo.
Nie, aż taki, ale sporą dozę nowości każdy musi przyjąć. – odpowiedziała Vrago, odwzajemniając uśmiech. – My żyliśmy w świecie, gdzie ludzie wciąż wierzą w magię. Profesor wywrócił nasz światopogląd do góry nogami.
Cały czas nie mogę uwierzyć, że to prawda. Liczę na to, że zaraz się obudzę i wszystko będzie jak wczoraj. 
Nie będziemy cię okłamywać Rhiannon. – odparła Vrago patrząc w dal. – To życie pełne niesamowitych przygód, ale potrafi być przytłaczające. Nigdy nie jesteś w pełni przygotowana na to co jest po drugiej stronie i przychodzą chwile tęsknoty za…prostszymi czasami.
Co byś zrobiła teraz na moim miejscu? – spytała porucznik.
Zapytalibyśmy samych siebie czy bylibyśmy w stanie wrócić do poprzedniego życia. Czy mielibyśmy po co wracać? My nie mieliśmy takiego dylematu, bo nie czekał na nas nikt istotny.
Hallinger nie odpowiadała, słuchała dalej opowieści Vrago.
– Nie ukrywamy też, że gdybyśmy nie przeszli przez ten pierwszy portal to pewnie wieczność spędzilibyśmy przygnieceni gruzem, a to marna perspektywa. Mimo tego mogliśmy nie lecieć z Benem. Zgodziliśmy się na jego propozycję i wiele doświadczyliśmy. Zmieniliśmy się bardzo. W naszym świecie nie osiągnęlibyśmy, aż tyle, co do tego nie ma wątpliwości.
Czyli nie żałujesz swojej decyzji?
Tego nie powiedzieliśmy. Są takie chwile…- w głosie Vrago pojawiła się nuta goryczy. Spojrzała na komorę w której wciąż leżał nieprzytomny Tor’na.
Wybacz, ale mojej towarzyszce przybyło melodramatyzmu odkąd ostatnio się widzieliśmy.
Kobiety spojrzały w stronę wracającego Lazarusa. Był z siebie bardzo zadowolony.
Znalazłem nam miejsce na nocleg i nieco jedzenia. Na szczęście noce na tej planecie są dość ciepłe. Niestety nie znalazłem nic co nadawałoby się na ubranie. – powiedział profesor, spoglądając na wciąż nagą Vrago.
Nic nie szkodzi, nie przeszkadza nam to. Chodźmy zatem. – zachęciła Vrago. – Zjemy, odpoczniemy, a gdy będziesz gotowa, Rhiannon, zadecydujesz gdzie dalej chcesz się udać.
Porucznik chwilę się zastanawiała w milczeniu. Vrago i Lazarus spoglądali na nią cierpliwie. Miała dużo do przemyślenia i ciężką decyzję do podjęcia. Zrozumiałe było to, że potrzebuje czasu.
Dziękuję. – odparła w końcu, patrząc na Vrago. – Chyba już wiem co chcę dalej zrobić…

CIĄG DALSZY NASTĄPI

Źródło grafiki: http://www.dylancolestudio.com/Professional/otherProjects/images/ENS_MPv01.jpg

2 myśli na temat “Savitar: Iluzja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *