Savitarowy bałagan

„Pamięć w zieleni” oraz „Pod sztandarem Wavernah” cały czas nie mają definitywnego zakończenia, a tu nagle wyskoczyłem z nowym opowiadaniem, które pozostawia więcej pytań niż odpowiedzi. Spytacie: „O co w tym wszystkim chodzi, Szpajku?!”, a ja już odpowiadam.

Najważniejsza lekcja jaką wyciągnąłem z roku pisania opowiadań brzmi następująco:

NIE DZIEL PRZYGODY NA CZĘŚCI, BO NIE SKOŃCZYSZ

Mimo różnych pomysłów na rozwiązanie tego problemu, są sytuacje, gdy praca, obowiązki pożerają całe dni, całe siły i (jeszcze) nie daję rady wrócić do przygody tak żeby ją kontynuować. Dużo łatwiej pisze mi się jedną zamkniętą całość w pojedynczym świecie, niż kolejne epizody dłuższej przygody. Zabrzmi to potwornie nieprofesjonalnie, ale czuję zmęczenie przygodą, gdy nie zamknę jakiegoś konkretnego fragmentu w jednym tekście. Każdy tekst pozwala autorowi poznać trochę lepiej samego siebie i to jest wada mojego charakteru z którą muszę sobie poradzić.

W takim razie czy „Pamięć w zieleni” i „Pod sztandarem Wavernah” doczekają się konkluzji? „Pamięć w zieleni” zdecydowanie, bo jej zakończenie jest istotne dla moich przyszłych planów. Natomiast reszta wydarzeń na Gaqin („Pod sztandarem Wavernah”) zostanie przedstawiona w późniejszym czasie, w ramach innego opowiadania, które niejako dopowie co spotkało Vrago i Tor’na po okiełznaniu Wulnamfang. No i Lazarus wraca do zespołu w „Spotkanie przed supernową” jako wisienka na torcie, bo…stęskniłem się za nim. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale wolę tak to zrobić niż frustrować się i zwlekać z kolejnymi tekstami.

Planuję wprowadzić spis treści, który pomoże w uporządkowaniu chronologicznym wszystkich tekstów.

Mam nadzieję, że nie zrazi was taki manewr i będziecie dalej chętnie śledzić przygody Vrago i Lazarusa!

2 myśli na temat “Savitarowy bałagan

  1. Choć jestem osobą z pewnymi natręctwami. Potrzebą symetrii czy ładu to pozostawianie niewiadomych lub brak chronologii pomimo rozdrażnienia mnie również są powodem mojej determinacji do poznania odpowiedzi, rozwiania nie wiadomych i tak jest w tym przypadku.
    W skrócie nie mogę się doczekać kolejnych opowiadań 😉

  2. Super, bardzo mnie to cieszy! Oczywiście po drodze pojawią się nowe pytania, więc pamiętaj „Nie liczy się cel, a sama podróż” 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *