Savitar: Spotkanie przed supernową

Dla Rhiannon trema nigdy nie była problemem. Owszem, nie uniknęła jej w swoim życiu, ale przeważnie radziła sobie bez większego problemu, zwłaszcza po ukończeniu szkoły oficerskiej. W końcu miała za sobą niejedną misję bojową, więc zwykła prelekcja podczas sympozjum naukowego czy rozmowy z innymi naukowcami nie miały prawa jej przerażać. A jednak tym razem, stojąc przed drzwiami laboratorium, czuła się jak mała, wystraszona dziewczynka. Stres pożerał ją od środka, bo za tymi właśnie drzwiami czekał na nią jeden z najwybitniejszych umysłów znanej ludziom galaktyki. Profesor Benjamin Rohr miał do dyspozycji całą załogę ich statku i o pomoc w badaniach mógł poprosić kogoś bardziej doświadczonego, a jednak wybrał ją – zwykłą porucznik!

Dziewczyna wahała się jeszcze przez chwilę, ale ostatecznie zdecydowała się zadzwonić do drzwi. W końcu marnowanie czasu tak wybitnego naukowca, jakim niewątpliwie był profesor Rohr, było wysoce nieuprzejme.
Wejść! – usłyszała stanowczy męski głos, a drzwi natychmiast się przede nią otworzyły. Rhiannon obawiała się w tej chwili, że uczony zbeszta ją za spóźnienie, ale nie mogła już nic w tej kwestii naprawić.
Profesor nie spoglądał w jej stronę, gdy weszła do środka. Był zbyt pochłonięty przeglądaniem najnowszych wyników symulacji, które przesłała na koniec nocnej zmiany.
Ah, porucznik…Hallinger? Dobrze pamiętam? – odparł z zaskakującym skruszeniem w głosie i uśmiechem na twarzy. – Wybaczy pani, ale mam problem z zapamiętywaniem nazwisk.
Ta…tak, panie profesorze. – wydukała nieśmiało Rhiannon.
Najpierw ostry rozkaz, a chwilę potem potulne przeprosiny – dziewczyna gubiła się w sprzecznym zachowaniu mężczyzny, dlatego postarała się skierować rozmowę na pewniejszy grunt.
Mam nadzieję, że raport spełnia pańskie wymagania, profesorze. – starała się zebrać całą odwagę jaką w sobie miała. Rohr był najważniejszym specjalistą w dziedzinie napędów nadprzestrzennych, a jego najnowsza teoria na temat podróży międzywymiarowych dawała szansę na otworzenie nowego, wspaniałego rozdziału w historii Terrańskiej Floty Eksploracyjnej.
Z raportu jestem zadowolony. – odparł spokojnie mężczyzna, ale od razu zmarszczył srogo brwi. – Jednak nie pochwalam tego, że zaniedbała pani sen, tylko po to, żeby mi go dostarczyć! Sen to zdrowie, proszę o tym pamiętać!
Rhiannon nie wiedziała co odpowiedzieć i na szczęście insynktownie opanowała się na tyle, żeby jej szczęka bezwiednie nie opadła. Profesor bardzo ubawiła jej reakcja i szybko wybuchł radosnym śmiechem.
Pani porucznik… – pokiwał głową, zakładając ręce na klatce piersiowej. Śmiech przeplatał się z kolejnymi wypowiadanymi przez niego zdaniami. – Jeśli chce pani ze mną pracować to musi się pani bardziej, mówiąc kolokwialnie, wyluzować. Nie jestem tu po to, żeby panią egzaminować jak studentkę pierwszego roku. Czytałem pani opracowania i nie wybrałem pani przez przypadek. Jest pani jedyną osobą na pokładzie tego statku, która będzie w stanie faktycznie pomóc i nadążyć za moim tempem.
Komplement mile połechtał ego porucznik i po raz pierwszy tego dnia uśmiechnęła się radośnie.
Dziękuję za pochwałę, profesorze. – odparła, po czym dodała nieco prowokacyjnie. – Choć może pan jeszcze pożałować tych słów. Nie jedna osoba mówiła mi, że jestem lekkomyślna i impulsywna.
Ha! – krzyknął naukowiec. – Bardzo dobrze, pani porucznik! Tęgie umysły myślą podobnie!

Rohr nie przesadzał, gdy to powiedział. Ich współpraca przebiegała naprawdę pomyślnie. Po miesiącu prac z profesorem, Rhiannon mogła śmiało stwierdzić, że sława naukowca nie była przesadzona i nauczyła się przy nim więcej niż kiedykolwiek indziej. No i nie mogła też zaprzeczyć, że, mimo różnicy wieku, profesor był najbardziej pociągającym mężczyzną jakiego miała okazję poznać. Jego charakter bardzo jej odpowiadał, bo tak jak ona miał skłonność do naginania zasad i ryzykowania. W końcu, tak jak mówił, wielcy ludzie nie mogli się przejmować ograniczeniami jeśli mieli osiągać przełomy.

Choć ich znajomość zaczęła się od żartów, Rhiannon szybko się zorientowała, że oboje zaczęli się czuć na tyle komfortowo w swoim towarzystwie, że niewinne zaczepki przerodziły się w otwarty flirt.
Profesorze, udało mi się skorygować skład mieszanki morfomaterii. – porucznik podeszła do naukowca i wręczyła mu datapad z rozpisaną formułą. – Dzięki temu, przerwanie bariery Jurena na starcie, będzie mniej dotkliwe dla pasażerów niż wskazywała symulacja.
Naukowiec bez słowa przeglądał jej obliczenia, po czym na koniec stwierdziła.
Masz rację, nowa formuła faktycznie poprawi podróż. Dobrze, że nie widziałaś pierwszych symulacji. Pasażerowie lądowali w ambulatorium tuż po rozpoczęciu skoku międzywymiarowego!
Od tego mnie pan ma, profesorze. – odpowiedziała z satysfakcją. – Bym mogła dodać do tego eksperymentu odpowiedniego uroku i elegancji!
Obydwóch tych rzeczy nie można ci odmówić, moja droga. – uśmiechnął się do niej tak przyjemnie, że Rhiannon poczuła jak na jej policzkach pojawiają się rumieńce.
Profesorze… – jej głos był roztrzęsiony.
Na szczęście nim kompletnie się ośmieszyła przed Rohrem, uratował ją interkom w którym usłyszeli głos kapitana Anjaala.
Profesorze, za dwie minuty przekroczymy granicę mgławicy Tolgrosa. Proszę się przygotować.
Przyjąłem. – odparł zupełnie spokojnie naukowiec, jednak nie skierował się w stronę swojego prototypu. Cały czas patrzył intensywnie w oczy zakłopotanej Rhiannon.
Dziewczyna stała jak sparaliżowana. Mężczyzna zaczął się do niej coraz bardziej zbliżać, a ona nie reagowała. W jej głowie strach mieszał się z podniecającą ciekawością jak rozwinie się sytuacja. Po chwili czuła jego ciepły oddech na karku i ręce na talii oraz ramieniu. Nie broniła się, bo dotyk był bardzo delikatny i dużo przyjemniejszy niż się spodziewała.
Nie powinniśmy się przygotować, profesorze? – wymruczała cicho, ale szybko sama zganiła się za to, że psuje nastrój.
Nie, moja droga. – odparł równie cicho profesor. – Mam wszystko czego mi potrzeba.
Po tych słowach dziewczyna usłyszała jakiś obcy, metaliczny dźwięk, któremu towarzyszyło bardzo bolesne wyładowanie elektryczne pochodzące z rąk profesora. Sekundę później przestały do niej docierać dźwięki, straciła też wzrok, a następnie świadomość.

Przebudzenie było niestety równie nieprzyjemne. Była cała obolała i nie do końca odzyskała panowanie nad zmysłami. Z trudem usiadła na podłodze i czekała, aż wzrok wróci do normy. Zajęło to parę minut, ale po chwili widziała już, że jest w laboratorium ich statku, jednak pomieszczenie było pozbawione zasilania, a wnętrze było ciężko uszkodzone. Jedynym źródłem światła były otwarte drzwi, przez które, ku swojemu zaskoczeniu, Rhiannon nie zobaczyła korytarza. Na zewnątrz czekał na nią zupełnie inny świat. Cokolwiek się stało, laboratorium zostało idealnie wycięte z wnętrza statku i znajdowało się teraz na powierzchni asteroidy w jakimś zupełnie nieznanym jej układzie. Dziewczyna nie miała sprawnego sprzętu, ale wiedza podpowiadała jej, że nie powinna móc tak swobodnie chodzić czy oddychać w takim miejscu, ubrana jedynie w mundur. Coś było nie tak i spodziewała się, że tylko jedna osoba będzie w stanie odpowiedzieć jej na pytania. Na szczęście owa osoba nie odeszła zbyt daleko.

Profesor Lazarus w ogóle nie zwracał na nią uwagi, bowiem był zbyt zajęty sprawdzaniem odczytów skanera. Nie było to rozsądne, biorąc pod uwagę okoliczności w jakich Rhiannon trafiła z nim na tą asteroidę.
Ty sukinsynu! – krzyknęła dziewczyna. – Co mi zrobiłeś?!
Mężczyzna obrócił się i zobaczył, że porucznik mierzy do niego z broni energetycznej.
Potrzebowałem waszego statku. – odparł bardzo spokojnie. – Jesteście jedną z niewielu organizacji, które są wystarczająco blisko odkrycia podróży między uniwersami. Wystarczyło tylko dorzucić trochę mojego doświadczenia i voila, jesteśmy w innym wszechświecie.
Po co? – warknęła Hallinger. – Po co to wszystko? Gdzie jesteśmy? Czemu mnie porwałeś? Co zrobiłeś z prawdziwym profesorem Rohrem?
Strasznie dużo pytań. – zaśmiał się Lazarus, ale nie była to rozsądna reakcja. Strzał z broni trafił w grunt zaledwie metr od niego i Lazarus zmuszony był przyznać, że dziewczyna jest lepszym strzelcem niż podejrzewał.
Mi nie jest do śmiechu i tobie też nie powinno być. – Rhiannon ponownie mierzyła prosto w niego.
Dobrze, odpowiem, ale musimy się śpieszyć. – westchnął i wskazał na słońce widoczne pomiędzy pozostałymi asteroidami. Rhiannon rzuciła szybko okiem. Zmuszona była przyznać mu rację, bo niewiele brakowało do supernowej – o ile mogła w ogóle zaufać swojemu wykształceniu w tym dziwnym, łamiącym wszystkie zasady miejscu.
W takim razie mów szybko. – rozkazała.
Potrzebowałem znaleźć swoją zgubę, a zostałem pozbawiony mojego dotychczasowego środka transportu. Wasz profesor Rohr jest nietknięty, aktualnie wypoczywa w kurorcie na Safidia I. W większości uniwersów jest albo był ktoś taki jak ja – profesor Rohr jest moją wersją dla waszego uniwersum. A ciebie porwałem przypadkiem, potrzebowałem twoich kodów dostępu. Chciałem się ciebie pozbyć z laboratorium przed skokiem, ale czas naglił i musiałem działać jak tylko zbliżyliśmy się do mgławicy. – wyjaśnił profesor.
Oszukiwałeś mnie cały czas… – syknęła. Podszywanie się pod kogoś innego, nielegalne korzystanie ze sprzętu floty, kradzież, uszkodzenie okrętu, porwanie oficera – to wszystko bolało, ale nie tak bardzo jak zranione uczucia dziewczyny. Nie było to profesjonalne, ale w tej chwili Rhiannon miała profesjonalizm gdzieś.
Tak, oszukałem. – odparł ze skruchą. – Żałuję, że musiałem to zrobić, ale nie miałem wyjścia. Gdy dotrzemy do mojej zguby, postaram się znaleźć sposób byś mogła wrócić do swojego świata.
Czemu miałabym ci wierzyć? Jesteś przestępcą, oszustem, egoistą i możesz udawać poczucie winy równie dobrze co…uczucia do mnie.
Owszem, nie masz podstaw by mi ufać, ale też nie masz wyjścia. Jesteśmy uwięzieni na tej asteroidzie i zginiemy tu, o ile nie znajdziemy tego czego szukam.
Rhiannon opuściła broń. Niestety miał rację. Owszem, idąc z nim mogła zginąć, ale stojąc w miejscu zginie na pewno.
Prowadź. – rozkazała.

Szli w milczeniu przez pół godzin. Rhiannon nie schowała broni i bacznie obserwowała wszystkie ruchy Lazarusa, który dość swobodnie podchodził do nadciągającej zagłady. Dopiero, gdy przekroczyli jedno ze wzgórz, przystanął i wskazał na świecący na zielono obiekt, koło którego siedziała jakaś postać.
– Tam jest nasz cel. – powiedział. Jego twarz była spięta, a głos ostry. Rhiannon nie pytała go o przyczynę. Nie miała ochoty z nim rozmawiać i liczyła, że wszystko wyjaśni się na miejscu. Gdy podeszli, siedząca dotąd postać wstała i obróciła się w ich stronę. Rhiannon była zaskoczona, że zgubą mężczyzny była naga, młoda kobieta.
Witaj, Vrago. – Lazarus przywitał się kwaśno z dawno nie widzianą towarzyszką.
Witaj, Ben. – odparła kobieta z delikatnym uśmiechem.
Zmieniłaś się. – stwierdził fakt.
Gdyby nie odczyt ze skanera i znajome rysy twarzy, nie wiedziałby, że to ona. Zmieniła się bardzo odkąd ostatnio ją widział. Lewa ręka została zastąpiona przez nieznaną białą protezę z czerwonymi elementami, której styl wyglądał znajomo. Druga ręka była pokryta znajomym białym metalem jej świadomej broni Wulnamfang, który tworzył na powierzchni kończyny szpony i gadzie łuski. Jej kasztanowe włosy zmieniły barwę na jasnoniebieską, tak samo jak lewe oko, dawniej zielone, było teraz w kolorystyce włosów. Prawe oko stało się czerwone z czarnym białkiem, a na skórze miała czarne tatuaże o nieznanej mu symbolice.
Ty też. – odparła. – Wyglądasz…młodziej?
Vrago, oddaj mi mój statek. – warknął zniecierpliwiony.
Savitar nigdy nie był twój. – odparła nonszalancko kobieta. – Przywłaszczyłeś sobie świadomą maszynę i zniewoliłeś ją dla własnej wygody.
Rhiannon przysłuchiwała się rozmowie. Biorąc pod uwagę własne doświadczenia z mężczyzną, w tej chwili, prędzej była skłonna uwierzyć nieznajomej niż jemu.
Coraz lepiej to wygląda. – zakpiła. – Czy jest jakieś prawo, którego udało ci się nie złamać?
Lazarus nie uraczył jej przytyku odpowiedzią. Skupiał się cały czas na Vrago.
Rok. Tyle cię nie było. Umawialiśmy się na miesiąc.
Rok? Tylko tyle czasu minęło? – Vrago była wyraźnie zaskoczona.
Profesor westchnął i potarł palcami powieki. Jego plany posypały się jak domek z kart. Rhiannon od razu wyłapała jego frustrację i poczuła jak jej pierwotny strach coraz szybciej zamienia się w panikę. Jeśli nie ma tego statku, o którym mówią, zginą na tej asteroidzie. Vrago z zatroskaną miną podeszła do mężczyzny i pogłaskała go po twarzy.
Ben, wiele wydarzyło się odkąd ostatnio się widzieliśmy. Więcej niż mógłbyś sobie wyobrazić i więcej niż możemy ci powiedzieć. My, Savitar i Tor’na… – zerknęła smutno na przedmiot, którego cały czas strzegła. Lazarus i porucznik zwrócili uwagę, że była to komora, w której znajdował się jakiś nieznany im humanoid przypominający hybrydę człowieka i ośmiornicy. – …dotarliśmy za daleko. Zbyt szybko. Pomogliśmy wielu osobom, ale Tor’na prawie przypłacił to życiem. My też nie wyszliśmy z tego cali.

Wcześniejszy gniew profesora minął, gdy zobaczył z jakim smutkiem wypowiadała te słowa.
Musimy stąd uciekać, Vrago. – odparł ocierając łzy cieknące po jej policzkach. – Później będzie czas na rozmowę.
Jak chcecie tego dokonać, skoro statku, którego szukałeś nie ma? – zauważyła nerwowo Rhiannon, a Vrago odwróciła się do niej. Uwadze dziewczyny nie umknęło, że Vrago była zaskoczona, gdy dokładniej się jej przyjrzała. Opanowała się błyskawicznie, ale jednak Hallinger miała kolejny punkt do całej listy rzeczy o których jej nie powiedzieli.
Statku nie ma, ale Savitar jest cały czas z nami. – odparła z uśmiechem Vrago, wyciągając lewe ramie. Proteza zaczęła się rozkładać, a między poszczególnym częściami pojawiły się wyładowania energii. Chwilę później cała trójka i komora zniknęli z asteroidy w blasku światła.

 

Ciąg dalszy

Źródło grafiki: https://pl.pinterest.com/pin/843439836436819950/

3 myśli na temat “Savitar: Spotkanie przed supernową

  1. A teraz parę ciekawostek odnośnie tekstu:
    1. Znowu zmieniłem wygląd Vrago – głównie temu, że chciałem ją odróżnić od Rhiannon, która będzie kolejnym członkiem zespołu.
    2. Sama Rhiannon Hallinger to moja postać ze Star Trek Online, przerzucona w czasie kapitan Gwiezdnej Floty. Tutaj jest oficerem naukowym w randze porucznika, a w zespole Lazarusa i Vrago będzie mieć bardzo istotną rolę do odegrania. Od dawna planowałem ją dodać jako alternatywną perspektywę, zwłaszcza, że Vrago obecnie ma więcej sekretów niż wcześniej i teraz też będzie pewną zagadką do rozwiązania 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *