A teraz z innej beczki.

Z racji że jestem dość leciwym graczem zdarza mi się teraz wracać do tytułów w które zagrywałem się w dzieciństwie. Właśnie na kanwie takiej nostalgii wróciłem do RollerCoster Tycon 2. Gry prawie już zapomnianej a jednak wciąż świeżej i odkrywczej. Przynajmniej dla mnie. Można by się zastanawiać co może oferować gra która ma już 11 lat.

RollerCoaster_Tycoon_2_(boxart)

W czasach gdzie triumf święcą gry typu LoL, CS:GO, czy inne produkty nastawione na nieustającą akcje RCT daje coś zgoła innego, daje odprężenie i nieśpieszną, relaksującą rozgrywkę. Dla mnie ten typ, to tempo jest jak znalazł, bo po co się śpieszyć, szczególnie w takie letnie popołudnia gdy upał roztapia nawet najtwardszych. Dodatkowo wybornie skonstruowany mechanizm rozgrywki a raczej jej ekonomiczna warstwa sprawia że mimo prostej oprawy gra może być wymagająca. Zbudować wspaniałą gotową kolejkę za kupę kasy czy zaoszczędzić i przeforsować własny pomysł, który niekoniecznie się sprawdzi. Podnieść ceny za lody i hamburgery czy rozpocząć kampanię reklamową i rozdawać je za darmo. To niektóre z wyzwań jakie pojawiają się w tej grze. Przyjemnych wyzwań zmuszający do ruszenia głową.

rcttp_ss_01

Jak gra prezentuje się od strony wizualnej? No cóż nie oszukujmy sie, jest to gra retro, to i grafika jest retro ale dla mnie jest to plus, uwielbiam duże ilości pikseli tworzące niespotykany klimat. Jak na ten poziom jest to grafika ładna i schludna, doskonale dopasowana do gry, bez zbędnych wodotrysków. Co do samej ścieżki dźwiękowej tak jak grafika doskonale oddaje klimat gry, w tle słychać odgłosy bawiącej się gawiedzi, podkłady muzyczne przypisane do atrakcji, słowem mnogość dźwięków jakie można spotkać w takim miejscu jak park rozrywki.

Podsumowując RTC2 jest grą przyjemną i doskonale zrobioną, grą dla prawdziwych retro maniaków.

Gościnnie Ozz

Źródła grafik:

  1. https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/e/e4/RollerCoaster_Tycoon_2_(boxart).jpg
  2. http://paulthetall.com/wp-content/uploads/2013/07/Rollercoaster-tycoon-2-screenshot-1.png
  3. http://www.rollercoastertycoon.com/wp-content/uploads/2015/07/rcttp_ss_01.jpg
Categories: Gry

Dodaj komentarz